Resource id #3
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/227956/virtual/www/subdom/old/Start539.php:27) in /data/web/virtuals/227956/virtual/www/subdom/old/index.php on line 38
Základní škola Brigádníků - Pomáháme
Kontakt:
Základní škola Brigádníků 510/14
100 00 Praha 10 - Strašnice
Telefon/Fax +420 274820795
E-mail: skola@zsbrigadniku.cz
není k dispozici
Mailová schránka školy Přidat k oblíbeným Administrační stránka

Pomáháme

Podpora v roce 2009/2010

Opět jsme podpořili organizaci CHRPA. Výtěžek z prodeje záložek a pohledů s vyobrazenými koňmi půjde opět na výcvik koní pro hipoterapii. Prodej proběhl v prosinci a zorganizovali jej žáci 9. A.

Z výtěžku kavárny, která byla otevřena na Den otevřených dveří a při Vánoční tržnici jsme podpořili adopci na dálku. Kavárnu měli na starost žáci 8. B.

„Náš“ adoptovaných chlapec Roshan nadále zdárně pokračuje na studiu na střední škole.

Ve školním roce 2008/2009 jsme podporovali tyto charitativní akce

Dlouhodobě spolupracujeme s organizací CHRPA. Základním cílem tohoto sdružení je, kromě výcviku a výběru koní pro hiporehabilitaci, následné bezplatné poskytnutí těchto koní zařízením, které se hiporehabilitací zabývají. V roce 2008/2009 jsme podpořili činnost této organizace a přispěli na vybudování jezdeckého areálu pro výcvik koní pro hiporehabilitaci. Akce na škole proběhla v prosinci a zorganizovali ji žáci 8. A.

V měsíci únoru proběhla třídenní akce „Sběr starého textilu a šatstva“ pro diakonii Broumov.

V dubnu jsme se zúčastnili akce „Sluníčkový den“ a zapojili se tak do projektu podpory opuštěných dětí a pěstounských rodin. Nadační fond přispívá na vybavení dětských pokojíčků, rekonstrukce bezbariérových prostor, přestavbu nebo rozšíření obydlí, která zabezpečí vhodný prostor pro děti v náhradní rodině, nebo na zakoupení zdravotnických, rehabilitačních a výukových pomůcek pro zdravotně postižené děti a na výtvarné dílny pro pěstounské rodiny.

Pokračovala i adopce na dálku. Roshan, nar. 26. 3. 1993, úspěšně dokončil studia ve škole a postoupil za naší podpory na vyšší stupeň vzdělání. Bydlí v Mangalore a k 16. narozeninám mu žáci 7. B. napsali oslavný pozdrav.

Roshan Dsouza

Rošanova rodina