Resource id #3
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/227956/virtual/www/subdom/old/Start539.php:27) in /data/web/virtuals/227956/virtual/www/subdom/old/index.php on line 38
Základní škola Brigádníků - Pomáháme
Kontakt:
Základní škola Brigádníků 510/14
100 00 Praha 10 - Strašnice
Telefon/Fax +420 274820795
E-mail: skola@zsbrigadniku.cz
Jídelníček
není k dispozici
Mailová schránka školy Přidat k oblíbeným Administrační stránka

Pomáháme

Podpora v roce 2009/2010


Opět jsme podpořili organizaci CHRPA. Výtěžek z prodeje záložek a pohledů s vyobrazenými koňmi půjde opět na výcvik koní pro hipoterapii. Prodej proběhl v prosinci a zorganizovali jej žáci 9. A.

Z výtěžku kavárny, která byla otevřena na Den otevřených dveří a při Vánoční tržnici jsme podpořili adopci na dálku. Kavárnu měli na starost žáci 8. B.

„Náš“ adoptovaných chlapec Roshan nadále zdárně pokračuje na studiu na střední škole.Ve školním roce 2008/2009 jsme podporovali tyto charitativní akce


Dlouhodobě spolupracujeme s organizací CHRPA. Základním cílem tohoto sdružení je, kromě výcviku a výběru koní pro hiporehabilitaci, následné bezplatné poskytnutí těchto koní zařízením, které se hiporehabilitací zabývají. V roce 2008/2009 jsme podpořili činnost této organizace a přispěli na vybudování jezdeckého areálu pro výcvik koní pro hiporehabilitaci. Akce na škole proběhla v prosinci a zorganizovali ji žáci 8. A.

V měsíci únoru proběhla třídenní akce „Sběr starého textilu a šatstva“ pro diakonii Broumov.

V dubnu jsme se zúčastnili akce „Sluníčkový den“ a zapojili se tak do projektu podpory opuštěných dětí a pěstounských rodin. Nadační fond přispívá na vybavení dětských pokojíčků, rekonstrukce bezbariérových prostor, přestavbu nebo rozšíření obydlí, která zabezpečí vhodný prostor pro děti v náhradní rodině, nebo na zakoupení zdravotnických, rehabilitačních a výukových pomůcek pro zdravotně postižené děti a na výtvarné dílny pro pěstounské rodiny.

Pokračovala i adopce na dálku. Roshan, nar. 26. 3. 1993, úspěšně dokončil studia ve škole a postoupil za naší podpory na vyšší stupeň vzdělání. Bydlí v Mangalore a k 16. narozeninám mu žáci 7. B. napsali oslavný pozdrav.

Roshan Dsouza
Rošanova rodina